Wolumetria, nadawanie objętości i korygowanie kształtu.

Modelowanie twarzy bez użycia skalpela jest jak najbardziej możliwe.

 

Dzisiejsza medycyna estetyczna proponuje zabiegi wolumetryczne, które pozwalają na podniesienie owalu twarzy, zwiększenie objętości tkanek, a także poprawę kształtu nosa, ust oraz kości policzkowych.

Wolumetria twarzy to nic innego jak modelowanie konturów twarzy. Współcześnie wolumetria stała się niezwykle modna. Świat oszalał na punkcie smukłych policzków z uwydatnionymi łukami jarzmowymi, zarysowanej linii żuchwy z zaznaczonymi kątami i mocno zdefiniowanej brody.

Całokształt wpływa na utworzeniu tzw. "Instagram look”. Każdy chce czuć się i być wyjątkowy, jednak moda zaczyna powodować, że twarze ze zdjęć zaczynają wyglądać jak z kserokopiarki. Kluczem pięknej, spersonalizowanej medycyny estetycznej jest subtelne tuszowanie niedoskonałości,

zbliżanie się do idealnych proporcji, ale z zachowaniem indywidualnych cech każdego Pacjenta. Pragniemy zahamować upływający czas, przeciwdziałać starzeniu, promować zdrowy, wypoczęty wygląd, nie zmieniając wizerunku nie do poznania.

Skóra naszego ciała wraz z upływającym wiekiem traci na jędrności oraz elastyczności, w efekcie staje się coraz bardziej wiotka i zaczyna opadać co przekłada się na zmianę konturu twarzy, uwydatniają się bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki, wysokość zwarcia zębów często ulega obniżeniu. Holistyczne podejście do każdego pacjenta pozwala nam na dogłębne przeanalizowanie problemu i zaplanowanie "profilowania" twarzy Pacjenta. Podstawą jest zrozumienie zmian, które zaszły, a następnie odwrócenie tych procesów. 

Planowanie profilowania twarzy.

 

Planując profilowanie twarzy Pacjenta posługujemy się liniami i proporcjami twarzy opracowanymi na podstawie pomiarów antropometrycznych. Dążymy do symetrii, harmonii i proporcji. Medycyna estetyczna jest "wisienką na torcie" w procesie profilowania twarzy (tzw. face beautification). Pamiętać należy o tym, że prawidłowe relacje zębowe, uszeregowane uzębienie oraz fizjologiczna wysokość zwarcia stanowią podparcie dla tkanek miękkich. 

Kiedy wysokość zwarcia oraz relacje szczęki do żuchwy są prawidłowe, wtedy np. wypełnienie bruzd nosowo-wargowych staje się prostsze i mniejsza ilość preparatu może zostać użyta do uzyskania satysfakcjonujących efektów. Uniesienie czubka nosa przy pomocy kwasu hialuronowego i "zrelaksowanie" nadmiernie napiętej brody toksyną botulinową potrafią odjąć lat i zniwelować wygląd "baby Jagi", ale to wszystko pod warunkiem prawidłowej odbudowy protetycznej.

U młodych pacjentów, kiedy leczenie ortodontyczne ma swoje ograniczenia, a Pacjent nie decyduje się na zabiegi ortognatyczne, korygujące szkielet twarzoczaszki, medycyna estetyczna spieszy z pomocą w postaci leczenia maskującego, gdzie nadmiernie cofniętą brodę możemy wymodelować przy pomocy gęstego kwasu hialuronowego, który w tej sytuacji roboczo można nazwać implantem kości.

Zaznaczona szeroka żuchwa

 

to atrybut męskości. Niestety, u niektórych pacjentów jest to nieosiągalne z powodu warunków anatomicznych. Kwas hialuronowy podany w tej okolicy pozwala na zdefiniowanie dolnej krawędzi żuchwy, a efekt utrzymuje się do 18 miesięcy.

Efekty u różnych osób mogą się różnić i są zależne od czynników indywidualnych oraz liczby wykonanych zabiegów.