
Biostymulator - Lifting na poziomie komórkowym
Stymulator to synonim innowacyjnej biotechnologii w medycynie estetycznej i anti-agingu. To idealny zabieg dla osób, które obserwują u siebie pogorszenie owalu twarzy, utratę napięcia i nawilżenia skóry.
Wskazania.
niedotleniona skóra
skóra narażona na stres oksydacyjny
skóra odwodniona
rozstępy i blizny
oznaki starzenia się
wiotkość, utrata blasku
Po ukończeniu 20 roku życia skóra powoli zaczyna tracić swój naturalny blask i staje się wiotka. Stymulator to innowacyjny produkt do głębokiej regeneracji skóry, wywołujący 3 kluczowe efekty tj. lifting, nawilżenie i działanie antyoksydacyjne. To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia.
Efekty.
Głęboka odnowa i bioresktukturyzacja skóry
Lifting – zapoczątkowuje tworzenie kolagenu, elastyny, pobudza aktywność fibroblastów - co skutkuje znaczną poprawą napięcia skóry
Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym zachowują się jak „wymiatacze” wolnych rodników, co w konsekwencji prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.
Nawilżenie – polinukeotydy wiążą wodę co zapewnia długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie skóry
skóra staje się napięta, nawilżona i jędrna przez co uzyskujemy zdrowy i wypoczęty wygląd.
Efekty u różnych osób mogą się różnić i są zależne od czynników indywidualnych oraz liczby wykonanych zabiegów.
Jak wygląda zabieg?
W celu uzyskania najlepszych efektów, zabieg wykonuje się w serii 2-4 zabiegów co 2-4 tygodnie. W zależności od stanu skóry, wybiera się preparat w dawce Medium lub Strong. Produkt podaje się w technice bolusowej w tak zwane punkty bioestetyczne w środkową i dolną część twarzy.
Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekkie rozpieranie oraz szczypanie.
Przeciwwskazania:
Leczenie można wykonać praktycznie każdemu, pozwala na to duża różnorodność protokołów zabiegowych. Wiek oraz rodzaj skóry pozostaje bez znaczenia. Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny.
choroby nowotworowe
ciąża, karmienie piersią
zaburzenia krzepnięcia krwi
skłonność do powstawania blizn przerostowych
opryszczka i inne infekcje wirusowe
grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
stany zapalne skóry
Działanie.
Metoda biostymulacji skóry, zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy.
Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach w skórze. Stymulowany jest proces wytwarzania kolagenu i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest „wymiatanie” wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiążą wodę i zapewniają długotrwałe nawodnienie - skóra staje się jędrna oraz nawilżona.